Z radością informujemy, że pani dr Alicja Jagielska-Burduk oraz dr Rafał Wielki z naszego wydziału zostali wyróżnieni w ramach 18. Opolskiego Festiwalu Nauki nagrodą Akademickiego Popularyzatora Nauki.

Nagrody zostały przyznane po raz pierwszy. Wyróżnieni zostali pracownicy, którzy otrzymali największą ilość studenckich głosów na swoich wydziałach.

– Chcemy po raz pierwszy wręczyć nagrody tym, którzy – zdaniem studentów – doskonale popularyzują naukę i prezentują ją w przystępny sposób. To studenci Uniwersytetu Opolskiego dokonali wyboru popularyzatorów i ten fakt będzie chyba najcenniejszym wyróżnieniem dla tych, którzy je otrzymali – mówi organizatorka XVIII Festiwalu Nauki dr Katarzyna Książek.

Serdecznie gratulujemy!