Dr Krzysztof Mucha, adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych Wydziału Prawa i Administracji UO, wszedł w skład Rady Bezpieczeństwa Banków działającej w ramach Związku Banków Polskich.

Celem działania rady jest opracowywanie rozwiązań prawnych, metod, standardów i dobrej praktyki w zakresie przeciwdziałania i ograniczania negatywnych skutków przestępczości na szkodę banków i ich klientów, zapewnienia ciągłości działania banków, w tym kluczowych procesów biznesowych, monitorowania incydentów bezpieczeństwa i ograniczenia strat operacyjnych, przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Wśród zadań Rady należy również wskazać aktywność w zakresie zapewnienie bezpieczeństwa informacji prawnie chronionej, bezpieczeństwa fizycznego i technicznego, a także zgodności z prawem, normami i standardami bankowości w dziedzinie ryzyka operacyjnego i ryzyka compliance.