W dniu 18 grudnia dwóch studentów V roku prawa dostało się do finałów ogólnokrajowych konkursów podatkowych.

W najbliższym czasie będzie mógł zawalczyć o tytuł laureata:

• Michał Kijak w XVI edycji konkursu EYe on Tax. Do finału mogło zakwalifikować się 48 studentów z całej Polski. Finał poprzedzały dwa odrębne etapy. Obejmowały one rozwiązanie testu z zakresu wiedzy podatkowej, kolejno dwóch dowolnych kazusów. W tym roku z ramienia KN Rynków Finansowych startowało 13 osób – w czym należy tutaj wspomnieć, iż Koło może pochwalić się dwoma finalistami z poprzedniego roku.
  • Jakub Kamiński w 8 edycji konkursu Liderzy Podatkowi organizowanego przez Ministerstwo Finansów. W styczniu 24 studentów i absolwentów zmierzy się z ostatnim etapem konkursu, aby spośród nich wyłonić 16 laureatów. Wcześniej należało napisać pracę o roli podatków w czasie pandemii. Student V roku opisał zależność między opodatkowaniem a chęcią inwestowania na terenie Rzeczpospolitej. W tym celu został przywołany tak zwany „podatek bankowy” i „podatek Belki”, a także uregulowania VAT-u i prawa celnego.