Z przyjemnością informujemy, że Klinika Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego uplasowała się na I miejscu w rankingu studenckich poradni prawnych za działalność w roku akademickim 2021/22.

Ranking poradni prawnych powstaje w oparciu o doroczne sprawozdania Klinik Prawa składane do końca czerwca każdego roku i jest opracowywany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych oraz Dziennik „Rzeczpospolita”.

„Tegoroczny ranking nie odbiega wiele od poprzednich edycji. Idea rankingu i metodologia obliczania pozycji zostały tak opracowane, by poradnie nie rywalizowały ze sobą”  – pisze Rzeczpospolita.

Studenckie poradnie prawne otrzymały punkty za dodatkową działalność (liczył się poprzedni rok akademicki). Punktowana była min.: organizacja konferencji, organizacja specjalistycznych warsztatów, szkoleń, współpraca z innymi podmiotami, organizacja symulacji rozpraw, prowadzenie zajęć typu Street Law lub innych akcji społecznych dotyczących prawa. Liczyła się także liczba studentów udzielających się w klinikach i to, jak wielu mają opiekunów. Znaczenie miało też, czy klinika prawa posiada status jednostki w strukturze wydziału.

Działania jakie podjęła nasza Klinika przekładają się na tak wysokie notowania, cieszymy się, że dodatkowa działalność naszej Poradni przyczyniła się do tego sukcesu.

Pragniemy podziękować całej społeczności naszej Poradni:

Opiekunom naszych sekcji oraz przede wszystkim Studentom pracującym w Klinice Prawa – mówi dr Magdalena Gołowkin – Hudała, Kierownik Uniwersyteckiej Studenckiej Poradni Prawnej. Dziękujemy wszystkim osobom, których praca stanowiła podstawę dla tworzenia Rankingu – to dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy wspólnie świętować!

Na podium rankingu znalazło się 14 uczelni. Na pierwszym miejscu rankingu uplasowało się aż sześć klinik. Serdecznie gratulujemy!