Miło jest nam poinformować, że Pan Michał Kijak zajął II miejsce w finale konkursu Eye on Tax! Laureatowi serdecznie gratulujemy!

Dnia 10 marca br. odbył się finał konkursu EYe on Tax, w którym Michał Kijak zdobył II miejsce. Jednak zanim to nastąpiło prawie 2 tysiące studentów z całej Polski musiało zmierzyć się z testem z zakresu wiedzy podatkowej oraz, jeśli udało im się uzyskać wystarczającą ilość punktów, rozwiązać dwa kazusy.

Do finału zakwalifikowało się tylko 48 osób, które zostały przydzielone do 12 czteroosobow

ych zespołów. Drużyny musiały przygotować krótką prezentację dotyczącą wybranego zagadnienia z podatku CIT, VAT lub ordynacji podatkowej, a następnie rozwiązać test z prawa podatkowego. Do ścisłego finału zakwalifikowały się dwie grupy z największą ilością punktów, które przeprowadziły symulację rozprawy przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Drużyna GamPIT, do której należał Michał Kijak, wcieliła się w rolę skarżących.

Michał Kijak jest studentem piątego roku prawa na WPiA UO ze specjalizacją prawa finansowego i podatkowego. Jest seminarzystą dra Andrzeja Michóra, u którego pisze pracę dyplomową dotyczącą skutków podatkowych umowy deweloperskiej. Pełni również funkcję Przewodniczącego Koła Naukowego Rynków Finansowych UO.

Poza wygraną w Konkursie EYe on Tax na koncie Michała Kijaka znajduje się również kilka wystąpień na Ogólnopolskich Konferencjach Naukowych z zakresu prawa podatkowego oraz prawa nieruchomości. W poprzednim roku został opublikowany przez Głos Prawa Przegląd Prawniczy Allerhanda artykuł naukowy pt. „Zastosowanie rachunku powierniczego w ustawie deweloperskiej”, którego autorem jest Michał Kijak.