Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 połączona z obchodami jubileuszu 15-lecia istnienia Wydziału Prawa i Administracji UO miała miejsce w auli WPiA 22 października.

Spotkanie poprowadził dziekan wydziału dr hab. Paweł Sobczyk, prof. UO, który na wstępie powitał gości, wśród których znaleźli się m.in. prof. dr hab. Jacek Lipok – prorektor ds. nauki, Zbigniew Budziszewski – kanclerz UO, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych Katarzyna Bisowska, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej Magdalena Koczur-Miedziejko, przedstawiciele służb mundurowych, studenci i pracownicy.

– Nasza uroczystość przebiega pod hasłem wdzięczności pod adresem tych, którzy od piętnastu lat budują markę naszego wydziału oraz wspomnień tego, co było- powiedział dziekan Sobczyk. – Bez państwa zaangażowania i pracy nasz wydział nie byłby tak liczącym się w Polsce wydziałem.

Z okazji jubileuszu 15-lecia Wydziału Prawa i Administracji jego władze przygotowały okolicznościowe medale, które wręczał prof. dr hab. Piotr Stec, poprzedni dziekan wydziału, a obecnie dyrektor Instytut Nauk Prawnych. Uhonorowano nimi prof. Stanisława Hoca, prof. Włodzimierza Kaczanowskiego,  Okręgową Radę Adwokacką, Okręgową Izbę Radców Prawnych oraz władze rektorskie UO, w imieniu których medal odebrał prorektor prof. Jacek Lipok.

– Wydział Prawa i Administracji jest częścią wspólnoty uniwersyteckiej i raz z pozostałymi jedenastoma wydziałami tworzy coś zupełnie niezwykłego, coś, co razem chcemy umacniać – powiedział prof. Lipok. – Przed nami wyzwania, których nie unikniemy, ale wiem, jak wielki potencjał reprezentują studenci i kadra wydziału. To pomaga nam wierzyć w przyszłą realizację wyzwań.

Najlepsi studenci i absolwenci kierunków prowadzonych na WPiA otrzymali z rąk dziekana pamiątkowe statuetki.