Szanowni Czytelnicy,

zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii uprzejmie informujemy, że od dnia 9 listopada 2020 r. Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego będzie funkcjonować wyłącznie zdalnie.

W związku z tym nie ma możliwości wejścia do pomieszczeń bibliotecznych i korzystania ze zbiorów na miejscu oraz odbierania zamówionych książek w wypożyczalniach.

Wszystkie zamówione książki przed 9 listopada 2020 r. będą do odbioru po 29 listopada 2020 r.

Należności wobec Biblioteki można realizować tylko poprzez system PayU (opcja jest dostępna po zalogowaniu się, w zakładce “Konto użytkownika”, w sekcji “Opłaty – nierozliczone”).

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych czytelników, którzy nie zdążyli założyć konta w Bibliotece UO, a chcą skorzystać z zasobów elektronicznych oferujemy możliwość zdalnego założenia konta.

W celu aktywowania konta bibliotecznego w systemie biblioteczno-informacyjnym UO wystarczy wysłać email na adres dowolnie wybranej Biblioteki. W przesłanej wiadomości należy podać imię i nazwisko, kierunek studiów, numer legitymacji studenckiej oraz dołączyć skan wypełnionej i podpisanej deklaracji. Oryginał deklaracji należy dostarczyć do Biblioteki przy okazji pierwszej w niej wizyty po ponownym otwarciu Bibliotek.

USŁUGI  INFORMACYJNE

W czasie ograniczenia  dostępu do pomieszczeń bibliotecznych świadczymy  pomoc i usługi w zakresie:

• wyszukiwania informacji w katalogach i bazach naukowych dostępnych online,
  • wykonujemy kopie cyfrowe fragmentów wskazanych utworów pochodzących ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej, wg zapisów Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych),
  • na bieżąco rejestrujemy publikacje w Bazie Wiedzy UO,
  • opracowujemy analizy bibliometryczne.

Ponadto w zaistniałej sytuacji Biblioteka UO proponuje swoim użytkownikom korzystanie ze źródeł elektronicznych, w tym:

Książek elektronicznych –  około 270 000 tytułów polskich i zagranicznych podręczników i monografii naukowych

Czasopism elektronicznych –  10 450 tytułów czasopism naukowych

Baz danych – 56 specjalistycznych baz czasopism elektronicznych

WAŻNE: W każdej sprawie dotyczącej zbiorów elektronicznych, procedury dostępu do baz danych z domowych komputerów, jak też w przypadku innych problemów z dotarciem do literatury związanej z realizacją programu kształcenia proszę kontaktować się z Działem Informacji Naukowej i Bazy Wiedzy UO w godz. od 9:00 do 15:00

tel. 77 401 6145 lub na adres e-mail: oin@uni.opole.pl