Szanowni Państwo,

w imieniu zespołu Uniwersyteckiej Studenckiej Poradni Prawnej Kliniki Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, Centrum Badań Praw Podstawowych Instytutu Nauk Prawnych oraz Studenckiej Poradni Społeczno – Prawnej Bona Fides, serdecznie zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej podejmującej problematykę aktualnych problemów związanych z funkcjonowaniem w Polsce rodzin nazywanych patchworkowymi lub rekonstruowanymi pt.:

„Dzieci moje, twoje, nasze” –  problemy współczesnych rodzin z perspektywy nauk prawnych, medycznych i pedagogicznych.

Statystki wskazują, że zwiększa się corocznie liczba rozwodów, zmniejsza się natomiast liczba zawieranych związków małżeńskich. Jesteśmy świadkami procesu transformacji współczesnej rodziny, w której nowy model tzw. rodziny „patchworkowej i rekonstruowanej” jest coraz powszechniejszy. Osoby, których małżeństwa zakończyły się, tworzą  kolejne związki na ogół z partnerami, którzy również mają dzieci z poprzednich związków. Razem  tworzą nowy model rodziny, w którym  pojawią się trudności w różnych obszarach ich funkcjonowania. Ważnym jest, by w tym szczególnym procesie zmian brać pod uwagę potrzeby społeczeństwa i współczesnej rodziny. Koniecznym zatem wydaje się podjęcie dyskursu na temat praktycznych problemów takich rodzin z perspektywy nauk prawnych, medycznych jak i pedagogicznych – do czego serdecznie zapraszamy.

Konferencja odbędzie się w dniu 19 maja 2023 r. o godz. 9.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego w formie on-line.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem Google Meet, aby wziąć w niej udział wystarczy zalogować się do konta Google, a następnie “kliknąć” w link

https://meet.google.com/brs-chgw-oez ,który automatycznie przekieruje do spotkania.

Pokładamy nadzieję, że problematyka naszej Konferencji spotka się z Państwa uznaniem i zaszczycą nas Państwo swoją obecnością.

Wydarzenie można śledzić na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/983879459649355/?ref=newsfeed

Z wyrazami szacunku,

Komitet organizacyjny:
dr hab. Paweł Sobczyk, prof. UO
dr Magdalena Gołowkin – Hudała
dr Aleksandra Wilk
mgr inż. Edyta Rzadkowska

Kontakt:
mgr inż. Edyta Rzadkowska

Konferencja naukowa pod patronatem honorowym:
• Rektora Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marka Masnyka
• Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Łukasza Chmielowca