Szanowni Państwo,

W dniach 5 – 8 grudnia 2022 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Celem wydarzenia jest mobilizacja ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa  są łamane i odmienić ich los.

Do udziału w Maratonie zapraszamy pracowników oraz studentów Uniwersytetu Opolskiego, a także wszystkie inne osoby, którym prawa człowieka nie są obojętne.

Motywem przewodnim Maratonu w 2022 r. jest prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń. Okażmy wsparcie tym, których spotyka więzienie i prześladowania  tylko dlatego, że odważyli się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości!

Podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie osób z 10 państw, których prawa zostały złamane. Ich historie możemy przeczytać na stronie https://maraton.amnesty.org.pl/ . Sylwetki bohaterów Maratonu przedstawione zostały także na plakatach w korytarzu przy gabinecie 1.5 na WPiA UO.

Zapraszamy na Wydział Prawa i Administracji UO:

5.12.22 s. 1.4  w godz. 12.00 – 15.00,
6.12.22 s. 1.12 w godz. 10.00 – 15.00,
7.12.22 s. 1.11 w godz. 8.00 – 13.00,
8.12.22 s. 1.4 w godz. 9.00 – 15.00.

Przyjdź napisz list – odmień życie.

Listy w obronie wybranych bohaterów Maratonu można zostawiać również w sekretariacie Kliniki Prawa WPiA UO p.1.5.
8 grudnia br. w ramach Maratonu Pisania Listów Amnesty International w sali 1.11 na WPiA UO odbędzie się warsztat dotyczący tematyki prawa do protestu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Organizatorzy wydarzenia:
Klinika Prawa Wydziału Prawa i Administracji UO,