„Bezpieczeństwo w sieci” pod takim hasłem zakończył się projekt edukacyjny, realizowany przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego we współpracy z Bieszczadzkim Zespołem Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych.
Celem cyklu zajęć edukacyjno-warsztatowych było podnoszenie świadomości społeczności uczniowskiej w zakresie dotyczącym zapobieganiu ryzykom i zagrożeniom wynikających z korzystania przez młodzież z cyberprzestrzeni oraz nowoczesnych technologii informatycznych. Młodzież coraz częściej już we wczesnym okresie życia staje się klientami instytucji finansowych, korzystającymi z usług i produktów konsumenckich za pośrednictwem środowisk informatycznych, dlatego tak ważna i istotna jest profilaktyka, związana z właściwym i bezpiecznym korzystaniem z cyberprzestrzeni.

Realizacja projektu wpisywała się również w obchody “Dnia Bezpiecznego Internetu”, który przypadał 7 lutego br.
Szkolenia oraz warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół przeprowadził dr Krzysztof Mucha, Adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.