Z przyjemnością informujemy, że Panie Wiktoria Grabalska (prezes KN TEAL) oraz Jessica Jonarska (v-ce prezes KN TEAL) ukończyły szkołę prawa amerykańskiego.
Działalność KN TEAL – The European & American Law skupia się wokół badania orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, pisania glos do wyroków Trybunału jak i poszerzaniu wiedzy na tematy związane z UE, od swobód gospodarczych, kapitałowych aż po prawa człowieka. Od pewnego czasu koło zajmuje się również badaniem prawa amerykańskiego, a udział naszych studentek w tym przedsięwzięciu jest wyrazem poszerzania kompetencji związanych z prawodawstwem Stanów Zjednoczonych.

Szkoła prawa amerykańskiego jest realizowana na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Emory University School of Law oraz Georgia State University College of Law.

Podczas całorocznych zajęć, studenci uczą się o amerykańskim systemie prawnym od profesorów z USA. Cały program składa się z 9 modułów, między innymi amerykańskiego prawa kontraktów, deliktów czy prawa konstytucyjnego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu prawniczych pasji!