1 czerwca 2021 Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało informację o wynikach egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Absolwenci WPiA UO osiągnęli na nich najlepsze wyniki w historii wydziału i jedne z najlepszych w Polsce.

Zdawalność wśród absolwentów rocznika 2020 wyniosła 71.11% przy średniej ogólnopolskiej 59.9%, co daje UO czwarte miejsce w kraju za wydziałami prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Gdańskiego i Łódzkiego. Zdawalność wśród wszystkich absolwentów WPiA UO wyniosła 56,52% przy średniej krajowej 49.5%, co również plasuje nasz wydział wśród najlepszych.

Sukcesy naszych absolwentów przełożyły się także na wyniki egzaminów wstępnych w opolskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych (zdawalność na poziomie 53.9% przy średniej krajowej 49.2%) i Okręgowej Radzie Adwokackiej w Opolu (najwyższa w kraju zdawalność – 66.7% przy średniej krajowej 51.3%). 70% absolwentów WPiA UO przystąpiło do egzaminów w Opolu.

Tak dobre wyniki są efektem kilkunastu lat ciężkiej pracy i zaangażowania nauczycieli akademickich, pracowników administracji i przede wszystkim naszych studentów i absolwentów. Cieszymy się, że jubileuszowy, 15. rok istnienia wydziału zaczynamy tak mocnym akordem.

Naszym absolwentom – aplikantom składamy gratulacje i życzymy sukcesów w wybranych przez nich zawodach.

Więcej informacji na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości: