W dniu 8 marca br. odbyło się spotkanie ze Stowarzyszeniem Proobronnym „4 REGIMENT”. Studenci zapoznani zostali z działalnością stowarzyszenia, szczegółowymi zasadami uczestniczenia w szkoleniach survivalowo-militarnych prowadzonych przez stowarzyszenie, w tym z zakresem umiejętności, które można zdobyć podczas udziału w tego typu szkoleniach (tzw. umiejętności przetrwania np. techniki samoobrony, walka wręcz, pierwsza pomoc przedmedyczna, ewakuacja rannego, podstawy taktyki, patrole i wiele innych). Dziękujemy studentom za przybycie. Kolejne spotkanie ze Stowarzyszeniem Proobronnym 4 REGIMENT niebawem.

W spotkaniu brała udział telewizja TVP3 Opole. Reportaż ze spotkania został zaprezentowany przez TVP3 Opole.

Link: Przydatne umiejętności. Spotkanie studentów z grupą proobronną (tvp.pl)

Podziękowania dla Prezesa Stowarzyszenia Proobronnego „4 Regiment”, Pana sierż. sztab. rez. MSW Jacka Gaj.