Serdecznie zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawa dziecka – pacjenta. Teoria a praktyka”, która odbędzie się w dniu 27 maja 2022  r. o godz. 10.00 w formie zdalnej na platformie Google Meet.

Link do wydarzenia:  https://meet.google.com/brs-chgw-oez

(spotkanie będzie dostępne 15 minut przed rozpoczęciem konferencji).

Konferencja będzie okazją do twórczej dyskusji i refleksji na temat różnych aspektów dot. poszanowania praw dzieci i rodziców w systemie ochrony zdrowia w obszarach: bezpieczne urodzenie i ustalenie pochodzenia dziecka, prawa noworodków i ich rodziców, rzeczywistość opieki okołoporodowej, prawa dziecka pacjenta, prawa rodziców dzieci pacjentów, psychologiczne i pedagogiczne aspekty realizacji prawa do ochrony zdrowia dziecka, postulaty de lege ferenda dotyczące praw dziecka pacjenta, aktualne problemy przedstawicieli zawodów medycznych związane z realizacją praw małoletnich pacjentów. Wystąpienia zaproszonych gości będą się koncentrować wokół tematyki instytucjonalnej ochrony pacjenta małoletniego. Takie spektrum podejmowanych zagadnień zapewni wymianę różnorodnych opinii i wyznaczy kierunki dalszych poszukiwań i praktycznych rozwiązań ww. problematyki.

Konferencja naukowa pod patronatem honorowym:

• Rektora Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marka Masnyka
  • Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Łukasza Chmielowca

Patronat medialny:

• Radio Opole

Organizatorzy:

• Uniwersytecka Studencka Poradnia Prawna Klinika Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego
  • Centrum Badań Praw Podstawowych Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Opolskiego
  • Studencka Poradnia Społeczno – Prawna Bona Fides

Konferencja organizowana jest zdalnie za pośrednictwem Google Meet, aby wziąć w niej udział wystarczy zalogować się do swojego konta Google, a następnie “kliknąć” w link (https://meet.google.com/brs-chgw-oez), który automatycznie przekieruje do spotkania. Spotkanie będzie aktywne 15 minut przed rozpoczęciem konferencji.

Uprzejmie prosimy o udostępnienie wiadomości osobom zainteresowanym ww. tematyką.

Chęć uzyskania certyfikatu, należy zgłosić po zakończeniu konferencji na adres e-mail Kliniki Prawa: klinikaprawa@uni.opole.pl lub prawa.dziecka.pacjenta@gmail.com .

W sprawie dodatkowych informacji na temat konferencji zachęcamy do kontaktu: Edyta Rzadkowska tel. 691383030; e-mail: prawa.dziecka.pacjenta@gmail.com

Do pobrania:

Instrukcja dot. dołączenia do Konferencji

Program V OKN Prawa dziecka -pacjenta. Teoria a praktyka

Z wyrazami szacunku Komitet Organizacyjny:

dr hab. Paweł Sobczyk, prof. UO

dr Magdalena Gołowkin-Hudała