Ukazał się tegoroczny ranking rekomendacji najlepszych polskich kancelarii prawniczych. Już po raz drugi z rzędu za najlepszych specjalistów w procesach sądowych uznano prawników z kancelarii Maruta Wachta, z siedzibą w Warszawie, w której pracuje m.in. dr Zbigniew Okoń z Instytutu Nauk Prawnych Wydziału Prawa i Administracji UO.

Dr Zbigniew Okoń już po raz kolejny został wskazany jako prawnik – lider w zakresie własności intelektualnej. Nasz wykładowca zajmuje się m.in. obsługą prawną największych konsumenckich programów lojalnościowych, reklamami produktów i usług objętych ograniczeniami reklamy, organizacją akcji promocyjnych, wdrożeniami systemów informatycznych, usług serwisowych, outsourcingowych czy rynku mobilnego. Współpracuje z Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego i Instytutu Allerhanda.

Wielkim sukcesem w rankingu może się też pochwalić wrocławska Kancelaria Jendrośka, Jerzmański, Bar i Wspólnicy, której zespół tworzą m.in. pracownicy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego: dr hab. Jerzy Jendrośka (wspólnik zarządzający), adiunkt w Zakładzie Prawa Europejskiego i Prawa Międzynarodowego Publicznego i nieżyjący już dr Jan Jerzmański, były adiunkt w Międzywydziałowym Instytucie Prawa i Administracji (Zakład Administracyjnego Prawa Porównawczego i Prawa Ochrony Środowiska). Kancelaria zajęła drugie miejsce w rekomendacjach, jako zespół prawników specjalizujących się w zagadnieniach z zakresu poszczególnych aspektów polskiego, unijnego i międzynarodowego prawa ochrony środowiska.

Z kolei drugie miejsce w województwie opolskim zajęła kancelaria założona przez naszych absolwentów: Kancelaria Radców Prawnych Hryniów, Łebek i Partnerzy, z siedzibą w Opolu, świadcząca pomoc prawną dla spółek prywatnych i publicznych. W zespole są absolwenci naszego Wydziału Prawa i Administracji: Piotr Łebek i Dariusz Hryniów.

Sukcesy naszych prawników i absolwentów to najlepsza z możliwych ocen dla Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego i rekomendacja dla przyszłych studentów tego wydziału.

Gratulujemy!