W dniu 16 maja br. odbyły się zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Świerczowie. W pierwszej kolejności uczniowie wysłuchali wykładu nt. bezpieczeństwa dzieci w sieci, przeprowadzonego przez członków koła naukowego Securus. Po dużej dawce wiedzy, uczniowie z zaciekawieniem udali się do sali rozpraw oraz laboratorium kryminalistycznego. W ramach zajęć praktycznych uczniowie poznali zawód sędziego, prokuratora, radcy prawnego, adwokata, biegłego sądowego i protokolanta. Przeprowadzona została także krótka symulacja rozprawy sądowej. W laboratorium kryminalistycznym uczniowie poznali m.in. tajniki pobierania odcisków palców oraz rozpoznawania fałszywych banknotów.

Podziękowania dla dr. Rafała Wielkiego za przeprowadzenie warsztatów w laboratorium kryminalistycznym.