Klinika prawa

 


KLINIKA PRAWA – Uniwersytecka Studencka Poradnia Prawna
w ramach której studenci prawa udzielają darmowych porad prawnych. Klinika Prawa świadczy przedprocesową pomoc prawną na rzecz mieszkańców regionu. Nasza klinika jest jedną z najlepszych w kraju i od lat zajmuje miejsca w czołówce rankingów. Udział w obowiązkowych zajęciach klinicznych to dla studentów wyjątkowa okazja nauczenia się praktyki oraz realizacja etosu prawniczego nakazującego udzielać pomocy prawnej wszystkim niezależnie od stopnia zamożności i statusu społecznego.Porady udzielane są w trakcie trwania roku akademickiego – od października do maja.

 

Aby uzyskać darmową pomoc prawną wystarczą trzy proste kroki:
 
  1. Zadzwoń do KLINIKI PRAWA i umów się na spotkanie (tel. 77 452 75 60,  nie udzielamy porad telefonicznie). Możesz również napisać do nas wiadomość e-mail (klinikaprawa@uni.opole.pl) lub tradycyjny list (Klinika Prawa ul. Katowicka 87a, pok. 1.5, 45-060 Opole).Opisz dokładnie swoją sprawę, sprecyzuj pytania, podaj nr kontaktowy.
  2. Podpisz oświadczenie i zapoznaj się z naszymi zasadami, a następnie weź udział w spotkaniu z dwuosobową grupą studentów prawa.
  3. Odbierz sporządzoną opinię prawną. Wszystkie opinie są weryfikowane przez pracowników naukowo – dydaktycznych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

 

Klinika Prawa udziela porad z zakresu:

  • prawa rodzinnego i opiekuńczego;
  • prawa cywilnego;
  • prawa karnego;
  • prawa pracy i ubezpieczeń społecznych;
  • prawa i postępowania administracyjnego.

Podstawowym celem Poradni jest niesienie pomocy ludziom, których nie stać na opłacenie adwokata lub radcy prawnego.

 

Dodatkowe materiały:

 

Kierownik Kliniki Prawa:
dr Magdalena Gołowkin – Hudała
 

Koordynator: mgr inż. Edyta Rzadkowska
ul. Katowicka 87a
45-060 Opole
pokój 1.5
Tel.: 77 452 75 60
E-mail: klinikaprawa@uni.opole.pl