W dniu 13 czerwca 2024 r. dr Krzysztof Mucha, Adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego przeprowadził kolejny już bezpłatny warsztat szkoleniowy nt „Przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w aspekcie roli i zadań radcy prawnego” dla radców prawnych z Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. W warsztacie wzięlo udział 50 radców prawnych z OIRP we Wrocławiu.
Realizacja warsztatu jest związana ze współpracą Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego z okręgowymi izbami radców prawnych w zakresie profilaktyki rozpoznawania i zwalczania procederu prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu.

W  dniu 13.04.2023 r. przedmiotowy warsztat szkoleniowy został zrealizowany dla radców prawnych z OIRP w Opolu i uczestniczyło w nim 47 radców prawnych należących do OIRP w Opolu.