13.04.2023 r.  Okręgowa Izba Radców Prawnych w Opolu i Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego zawarły porozumienie o współpracy. Umowę podpisali Vicedziekan Rady r.pr. Jolanta Konofalska i Dziekan WPiA prof. UO dr hab. Paweł Sobczyk.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Opolu już od kilku lat wspiera inicjatywy podejmowane przez Wydział.  Umowa jest więc sformalizowaniem dotychczasowej owocnej współpracy.

Strony zadeklarowały współpracę m.in. w zakresie działań mających na celu organizowanie wspólnych wykładów, spotkań, konferencji i projektów naukowych, w tym zapraszania pracowników oraz współpracowników OIRP i Uczelni do udziału w wydarzeniach organizowanych przez drugą ze Stron, podejmowania przedsięwzięć na rzecz wspierania inicjatyw o charakterze edukacyjnym, w tym rozpoznawania aktualnych trendów w sferze kształcenia oraz identyfikacji potrzeb rynku pracy, a także w zakresie praktyk studenckich.

Podczas spotkania strony omówiły podejmowane w ostatnich latach wspólne przedsięwzięcia, jak również wymieniły się doświadczeniami i dobrymi praktykami związanymi z kształceniem przyszłych prawników.

Jednym z pierwszych wspólnie organizowanych wydarzeń w ramach umowy będzie Dzień Radcy Prawnego, który odbędzie się 27.04.2023 r. o godz. 11:30 w sali 5.18.