9 lutego 2023 r. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego i Liceum Ogólnokształcące nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu zawarły porozumienie o współpracy.

Strony wyraziły wolę współpracy opartej na wspieraniu i wzbogacaniu procesu dydaktycznego w Liceum Ogólnokształcącym nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu, w celu wychowywania w poczuciu odpowiedzialności za państwo polskie, wartości, tradycję narodową, umacnianie zasad demokracji i poszanowanie praw człowieka.

Wśród postanowień porozumienia na szczególną uwagę zasługuje objęcie przez Wydział patronatem klasy europejsko-prawnej oraz w przyszłości innych klas o profilu społeczno-prawnym.

Porozumienie podpisali mgr Lucyna Dzikiewicz-Niski – Dyrektor Liceum i dr hab. Paweł Sobczyk prof. UO – Dziekan Wydziału.