Jak napisał (prawdopodobnie) król Salomon w Księdze Koheleta „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem…” (Koh 3, 1)

31 sierpnia 2024 roku kończy się czteroletni „czas” pełnienia przeze mnie funkcji Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Dziękuję za zaufanie i powierzenie mi tej funkcji po sześciu latach pracy na Wydziale.
Dziękuję najbliższym Współpracownikom – P.T. Rafałowi Wielkiemu, Marcie Rostropowicz-Miśko i Jerzemu Korwin Małaczyńskiemu – za przyjacielskie zaufanie, niesamowite zaangażowanie i wszystko, co wspólnie udało nam się zrobić.
Dziękuję Pracownikom Administracji – P.T. Agnieszce Malczewskiej, Agnieszce Zięcinie, Bożenie Zuterek, Dorocie Gembarowskiej, Edycie Rzadkowskiej, Elżbiecie Pasoń, Ewie Tomalik, Karolinie Sobolewskiej, Kindze Jerczyńskiej-Sałacie, Robertowi Majdzie, Teresie Rup, Wiolecie Lewandowskiej – za nieocenioną pomoc i koleżeńskie relacje w pracy.
Dziękuję Koleżankom i Kolegom Wykładowcom za wsparcie i zrozumienie czasem trudnych decyzji dziekańskich.
Dziękuję Studentom za życzliwość, wiele kreatywnych przedsięwzięć i godziny spędzone na rozmowach nie tylko o studiach.
Dziękuję tzw. Otoczeniu Zewnętrznemu Wydziału z kraju i z zagranicy za stworzenie przez cztery lata wyjątkowej Społeczności WPiA UO.
Dziękuję Wszystkim, którym zależało na bezinteresownym budowaniu ze mną jakości i marki Wydziału Prawa i Administracji UO!

„Cóż przyjdzie pracującemu z trudu, jaki sobie zadaje?” (Koh 3, 9)
Rozpoczynam na UO urlop wypoczynkowy, a następnie roczny urlop naukowy.
A później? Cóż, pomysłów już mam wiele…
Paweł Sobczyk