Drodzy Studenci!

Rusza nowa rekrutacja na wyjazdy na studia i praktyki w roku akademickim 2021/2022 w ramach Programu Erasmus+.

Oprócz wyjazdów w celach dydaktycznych możliwe są także wyjazdy za granicę w celu odbycia praktyk zawodowych, zarówno przez studentów jak i absolwentów WPiA. Praktyki w ramach Erasmusa mogą zostać zaliczone na poczet obowiązkowych praktyk dla studentów.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne procedura naboru ulga zmianie. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów na praktyki i studia zagraniczne w ramach Programu Erasmus+ oraz programu PO WER, w szczególności tryb postępowania, kryteria rankingowe oraz formularze wymaganych dokumentów, są dostępne na stronie internetowej: www.erasmusplus.uni.opole.pl

Komplet wymaganych dokumentów należy dostarczyć mailowo (stosownie do wymogów Biura Erasmusa) do dnia 25 Marca 2021 roku do Wydziałowego Koordynatora Programu Erasmus+ dr Jacka Srokosza: jsrokosz@uni.opole.pl.

Jednocześnie przypominamy, że do wyjazdu na studia mogą być nominowani studenci nie posiadający zaległości z poprzednich lat/semestrów. Studenci mający warunkowe zaliczenie semestru/roku mogą być nominowani wyłącznie za zgodą Dziekana WPiA – osoby chcące wyjechać w na studia w ramach Erasmus+ oraz znajdujące się w takiej sytuacji prosimy o uprzednie uzyskanie oraz przesłanie wymaganej zgody, przed złożeniem wniosku wyjazdowego. Ponadto studenci planujący wyjazd na ostatnim roku studiów magisterskich albo licencjackich powinni przedstawić zgodę na wyjazd promotora pracy dyplomowej.

Wszelkie zapytanie proszę kierować na maila: jsrokosz@uni.opole.pl.

Wykaz ośrodków naukowych z którymi WPiA ma podpisane umowy o wymianie znajduje się na stronie: http://erasmusplus.uni.opole.pl/show.php?id=36&lang=pl&m=1

Jednocześnie informuję, że w dniach:

17.03.2021 o godz. 10.00

23.03.2021 o godz. 16.00

odbędą się w ramach MsTeams spotkania informacyjne dla osób chcących aplikować na wyjazd w ramach Erasmus+ lub po prostu chcących się dowiedzieć czegoś więcej o ewentualnym wyjeździe.

Kod do spotkań: gnfpm41

Serdecznie zapraszam.