22 maja 2024 rok w SCK odbył się Konkurs Wiedzy o UE dla wszystkich studentów i studentek uczelni województwa opolskiego. Organizatorami konkursu byli KN TEAL – The European and American Law oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Do konkursu zgłosiło się 30 zespołów, więc rywalizacja była zacięta.

Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce: Natalia Placek i Jan Ciupka (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego)
2 miejsce: Kinga Burda i Weronika Palus (Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego)
3 miejsce: Julia Bednarska i Arkadiusz Cheda (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego)

Poziom konkursu był bardzo wysoki i każdy zespół wykazał się bardzo dużą wiedzą.
Podziękowania należą się również jurorom:

• Panu prof. Stefanowi Markowi Grochalskiemu
  • Pani prof. Joannie Ryszka
  • Panu prof. Jerzemu Jendrośka

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Opolskiego, Fundacji UO oraz Samorządu Studenckiego UO  oraz patronatem medialnym TVP3 Opole, Opowiecie Info, Seta TV, Gazety Studenckiej UO, Radio Sygnały.

Przedsięwzięcie było częścią projektu „20 lat razem w Unii Europejskiej – europejskie Opole”, który był współfinansowany ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Opolskiego.