Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniach 3 – 14 czerwca 2024 na WPiA gościć będzie amerykański prawnik Gordon R. Muir, który poprowadzi zajęcia dla studentów naszego Wydziału.

Gordon R. Muir jest adwokatem z wieloletnim doświadczaniem – swoją praktykę prawniczą prowadzi w stanie Nevada, ma uprawnienia do występowania przed Sądem Najwyższym USA, wszystkimi amerykańskimi sądami podatkowymi oraz przed federalnymi sądami dystryktu Nevada i California.  Wykształcenie prawnicze zdobył w Brigham Young University, J. Reuben Clark Law School w stanie Utah. Od ponad 40 lat jest współwłaścicielem kancelarii prawniczej Hawkins, Folsome & Muir w Reno w Stanie Nevada. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się głownie problematyką związaną z testamentami, powiernictwem i nieruchomościami, w szczególności kompleksową obsługą prawną związaną z nieruchomościami, sukcesją i ochroną aktywów osób fizycznych i prawnych, zarządzaniem powierniczym, obsługą procesową kwestii testamentów i powiernictwa, nadużyciem zaufania osób starszych, ustanawianiem kurateli, darowiznami oraz obsługą podatkową związaną z przekazywaniem majątku oraz dziedziczeniem.

Gordon R. Muir przeprowadzi kurs „Civil Litigation” w wymiarze 15 godzin, w trakcie którego omówi amerykańską procedurę cywilną, w szczególności dotyczącą dziedziczenia, testamentów, powiernictwa oraz nieruchomości.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkie osoby chcące poznać podstawy amerykańskiej procedury cywilnej, w szczególności dotyczącej problematyki dziedziczenia i darowizn wśród osób najbliższych, przedstawione przez doświadczonego amerykańskiego adwokata, znającego tę problematykę od stron praktycznej.

Kurs zakończony zostanie wydaniem certyfikatów poświadczających uczestnictwo.

Terminarz i harmonogram zajęć zostanie przedstawiony niebawem.

Wszelkich informacji odnośnie kursu bądź warsztatów udziela dr Jacek Srokosz.

Zapisy na kurs proszę przesyłać na adres: jsrokosz@uni.opole.pl